Dronové záběry - nová dimenze videí

18.03.2024
Drony - ty létající zázraky moderní technologie, které nám dávají možnost pohlédnout na svět z úplně nové perspektivy. V posledních letech se dronové záběry staly nedílnou součástí tvorby videí. Proč? Protože přinášejí do našich videí jedinečnou a ohromující perspektivu, kterou bychom jinak jen těžko dosáhli - ještě nedávno byste potřebovali pomoc drahých vrtulníků, či letadel.

Nová perspektiva

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou dronové záběry tak důležité, je jejich schopnost zachytit scény z výšky. Zatímco kamery na zemi mohou poskytnout skvělé záběry zblízka, dron dokáže vzletět a poskytnout nám pohled shora. Tento úhel pohledu dává divákům nejen lepší přehled o celkové krajině, ale také jim umožňuje vnímat scény v novém světle. Od epických panoramat po detailní snímky městských ulic - dronové záběry dodávají videím dynamiku a emocionální hloubku.

Nedostupné místa

Drony také umožňují přístup k místům, ke kterým bychom se jinak těžko dostali. Od horských vrcholků a divokých říčních údolí po urbánní džungle - dronová kamera může dosáhnout míst, která by pro klasické kamery byla jinak nepřístupná. Tímto způsobem rozšiřují možnosti nás tvůrců videí a umožňují nám zachytit krásu a autentičnost míst, která by jinak zůstala skrytá.

Profesionální využití

Dronové záběry nejsou jen doménou filmových režisérů a hudebních producentů. Jsou stále častěji využívány také v komerční sféře, jako je realitní průmysl, turistický ruch, nebo dokonce sportovní události. Tyto záběry nabízejí podnikům a organizacím nový způsob, jak prezentovat své produkty a služby, ať už jde o luxusní nemovitosti nebo dobrodružné dovolené. Své využití najdou například i ve svatebních videích.

Jak vlastně probíhá takové natáčení s drony?

Jako u každého typu natáčení i zde platí, že je potřeba vše předem naplánovat. Dron na jednu baterii vydrží ve vzduchu cca půl hodiny, takže čas ušetřený rozmýšlením záběru můžeme využít k natočení dalších záběrů. Kvůli síle signálu a bezpečnosti letu je nutné, aby měl pilot stále neblokovaný výhled na svůj dron. Samozřejmě jsou místa, na kterých nám zákony zakazují létat (typicky okolí letišť, vojenských zařízení apod...) a místa, pro která je potřeba vyřídit speciální povolení od úřadů.

Pokud je natáčení časově náročnější než půl hodiny, je třeba s dronem přistát a vyměnit baterii, než může pokračovat v natáčení. Výměna baterky je sice otázka minuty, ale pokud s dronem letíme relativně daleko od místa vzletu, je třeba myslet i na toto.

Dodejte vašemu videu nový rozměr i vy!

Pokud hledáte způsob, jak dát svým videím ten správný nádech originality a kreativity, možná je čas zvážit dronové záběry. Naše videoprodukce Dody Production vám může pomoci přinést do vašich projektů právě tu magii, kterou dronová kamera nabízí. S našimi mnoholetými zkušenostmi a špičkovým vybavením vám můžeme zaručit, že vaše videa budou vynikat. Nabízíme dronové záběry v rozlišení až 5.4K ! Neváhejte a obraťte se na nás pro nezapomenutelný vizuální zážitek, který dronové záběry dokážou poskytnout. Ceník dronových prací naleznete zde.

Pokud máte zájem o dronové záběry, či jakýkoliv jiný dotaz k tématu, neváhejte se ozvat pomocí následujícího formuláře: