Něco málo o mně 

Jmenuji se Jiří Volný, je mi 24 let, studuji Magisterský titul ve specializaci střihová skladba na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, obor Audiovizuální tvorba. Tvorba videí mě neskutečně baví a je neoddělitelnou součástí mého života. Každý, kdo mě trochu lépe zná už ví, že svou věrnou kameru mám téměř vždy při sobě a připravenou natáčet :) 

Samotnému natáčení se profesionálně věnuji od roku 2019, střihu videí se věnuji již od 2017. Myslím si, že právě kombinace střihače a kameramana ze mě dělá ideálního "sólo-filmaře" :) Spolupracuji však i se spoustou kolegů z oborů a práce ve štábu je pro mě denní chleba.

Zabývám se tvorbou krátkých filmů, korporátních videí, sestřihů ze zajímavých společenských událostí, svateb, promo klipů a videoklipů. Ve volných chvílích si rád zajdu do posilovny, nebo se věčně vrtám v autech. 

Při natáčení videí dbám co nejvíce na kvalitu a smysluplnost mých záběrů. Zároveň videa stříhám způsobem, který přenáší emoce a zanechá v divákovi požadovaný efekt.

Rád experimentuji s novými věcmi, co se videa týče. Každou novou věc beru jako výzvu a neskutečně mě baví vymýšlení nových postupů a objevování dosud nepoznaných forem audiovizuálního díla.

V posledních letech se zaměřuji i na tvorbu vertikálních videí pro sociální sítě (reels/tiktok/shorts). Na toto téma zároveň píšu i diplomovou práci.